50     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     Wstęp: Tekst jednorocznyTekst jednoroczny

Marcin " martin " Traczyk


Nie będę Wam wciskał kitu, że od lat zastanawiałem się, co napisać, nie przejdzie też pewnie to, że zastanawiam się od miesięcy. Tak naprawdę o wszystkim przypomniałem sobie kilka dni temu. Początek świątecznej atmosfery, spotkanie z naczelnym. Te dwa wydarzenia przypomniały mi, co stało się rok temu. Tuż po zeszłorocznych świętach napisałem list z kilkoma pomysłami do pewnego niewielkiego zina. Dostałem odpowiedź, napisałem znów, potem kolejne listy i kolejne odpowiedzi. Tak oto zaczęła się moja współpraca z SS-NG. Równo rok temu, w numerze styczniowym (nr 6) zadebiutowałem. Mój debiut jednak nie jest aż tak ważny z perspektywy tego roku, ważne jest, co zadebiutowało wraz ze mną. Tak, nie mylicie się. To już rok jak Krótka Przerwa w Zabijaniu ukazuje się na łamach zina.
Pamiętam mój pierwszy wstępniak do działu, zaledwie kilka słów, nie umiałem jeszcze wtedy dokładnie opisać, jaki to będzie dział. Dziś, po roku dział nabiera rozpędu, rozwija się. Od niedawno przygotowujemy dla Was stałe pozycje i staramy się o dostateczną ilość dobrych tekstów – felietonów, opowiadań, recenzji filmowych i artykułów. Nie zawsze jest jednak łatwo przygotować te teksty, nie zawsze jednak jest łatwo je napisać. Nie ukrywajmy, nie jesteśmy żadne mądre głowy i czasem jak wpadniemy w wir jakiejś gry to ciężko znaleźć czas na pisanie tekstów okołogrowych ;)
Rok działania to wspaniały czas na podsumowanie tego, co za nami. W ostatnim roku zaprezentowaliśmy Wam wiele tekstów, w tym dwie serie opowiadań. Na początku mieliśmy też konkurs twórczości czytelników i dopiero kilka dni temu przypomniałem sobie, że nie napisałem, do kogo powędrowały nagrody, za co przepraszam. Zatem podam, nagrody – komiksy zgarnęli Balcer i Arclon, choć musze tu zaznaczyć, że Balcer wtedy jeszcze nie był członkiem naszej redakcji. Niech to będzie dla Was jednak przykładem, że warto brać udział w takich konkursach.
Rzeczą, z której, przyznam się, jestem bardzo dumny to publikacja w KPwZ artykułu pochodzącego z magazynu Wiedza i Życie, a wierzcie mi, że to jeszcze nie koniec naszej współpracy z tym miesięcznikiem.
W założeniu, KPwZ miało być działem pełnym Waszej twórczości, jednak wszystko wyszło w praniu i dziś jest to dział publicystyczny, w którym nasi autorzy prezentują Wam różne teksty okołogrowe, chociaż chyba się powtarzam. Przepraszam, jeśli się będę powtarzał, to ta radość z rocznicy mąci mi w głowie :) Oprócz tego kilka miesięcy temu na łamach KPwZ ruszyły dwie stałe rubryki: Versus i nie do końca normalne Opowieści po Denaturacie. Z głosów jakie do mnie doszły wynika, że przypadły Wam one do gustu i to mnie bardzo cieszy, bo to oznaka, że nie wymagacie od nas tylko i wyłącznie poważnych tekstów.
Ostatnio staramy się wprowadzać w KPwZ zmiany tak, aby dział ten był coraz lepszy.
Stąd też zapowiedź Drizita, że skupiać się będziemy na grach. Wzbudziło to wśród Was dość spore poruszenie, a na forum pojawiła się dyskusja, dlaczego likwidujemy tzw. „offtopy”. Uspakajałem już na forum, teraz uspokoję i tutaj, oficjalnie. Zmiany, jakie wprowadzamy nie będą ograniczały tematyki tekstów w dziale, nadal będziemy pisać na różne tematy, nadal będziemy zamieszczać różne opowiadania, recenzje filmów itd. Prawda jest jednak taka, że pewnych tematów chcemy unikać i bynajmniej nie jest to temat niemieckiej kinematografii X, chodzi np. o politykę. Chcemy bowiem oszczędzić Wam naszych pomysłów, co byśmy w tym kraju zmienili a kogo byśmy powiesili za jaja ;) Jednak przyznam, że Wasza troska o zmiany w dziale naładowała mnie i innych redaktorów bardzo pozytywnie, bowiem poczuliśmy się naprawdę docenieni. Mam nadzieję, że przez ten rok Krótka Przerwa w Zabijaniu spełniała Wasze oczekiwania, jeśli nie to czekam na wasze listy i głosy na forum w sprawie kolejnych zmian. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu, o tej samej porze jednak w znacznie większym gronie – parę milionów wystarczy :P

***

Mamy jubileusz, było co świętować (oj świętowało się :) ale życie toczy się dalej, a dział nadal funkcjonuje. Jak co miesiąc zapraszam do zapoznania się z zawartością działu. W tym numerze mamy dla Was sporo naprawdę dobrych tekstów. W Felietonach czekają AloneMan i Paweł Romanowicz – jeden szokuje, a drugi pieje.
W Opowiadaniach mamy drugą część Poszukiwań i Błyskawicy, oraz słowiańską opowieść od TopGuna. Bardzo mocno obsadzone w tym numerze zostało Movie Zone. Tutaj czeka na Was Animatrix, Wirus (nie Veeroos :P), Markinson natomiast ku chwale zina wstąpił do jednostek SWAT. Jak więc widzicie mamy dla Was sporo dobrych propozycji, mam nadzieję, że lektura KPwZ pomoże Wam wyleczyć sylwestrowego kaca :P Do kolejnego przeczytania.

[AloneMan] Zaszokować Gracza
[P. Romanowicz] Pieją kury, pieją

[KrystekK] Poszukiwania Niewydrukowanego
[Iwan] Błyskawica cz. 2
[TopGun] Bolko

[martin & Veeroos] EPIZOD III

[Gonzo] Animatrix
[AloneMan] Wirus
[Markinson] SWAT


50     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     Wstęp: Tekst jednoroczny